دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
کوشاترین مردم کسی است که گناهان خود را رها کند. امام حسن عسکری(ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
نشست کاري رئيس کل ديوان محاسبات کشور با مجموعه معاونت فني و حسابرسي امور عمومي و اجتماعي
1396/09/05
نشست کاری رئیس کل دیوان محاسبات کشور با معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی، حسابرسان کل و مدیران وکارکنان این حوزه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این نشست آقای دکتر عادل آذر با شاد باش فرا رسیدن ماه ربیع الاول، هفته بسیج را به بسیجیان و کارکنان دیوان محاسبات کشور تبریک و پیروزی های اخیر جبهه مقاومت را به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی در فرو پاشی گروه تکفیری داعش را مایه خوشحالی مردم و مسئولان و بزرگان دینی دانست.
آقای دکتر عادل آذر با اشاره به جایگاه رفیع دیوان محاسبات کشور در امر نظارت افزود: از بهترین افتخاراتم حضور و خدمت در دیوان محاسبات کشور است. ایشان در ادامه انجام دقیق مسئولیت های خطیر حسابرسی را نیازمند مراقبت ویژه، تیزبینی در جهت کشف سیاه چاله های بودجه ای و منابعی که در بعضی از وزارتخانه ها سالهاست بلا استفاده مانده است، دانست و در این رابطه از مجموعه کارکنان و حسابرسان حوزه های مختلف خواست تا در این زمینه ها تلاش مضاعفی داشته باشند. ایشان در ادامه بر ضرورت سرعت عمل و واکنش سریع در بررسی ها و حسابرسی ها و همچنین پرداختن به حوزه های نوین و رویکردهای نوین حسابرسی برای پویایی نظام نظارتی دیوان تاکیده نموده و بررسی و ممیزی کنترل های داخلی و همچنین تمرکز بر موارد خاص و پراهمیت و اثرگذار در برنامه حسابرسی را از اولویت های رسیدگی برشمردند.
وی در ادامه با تاکید بر انعکاس سریع و به موقع اقدامات و کارهای پرمحتوای انجام گرفته شده توسط بخش های حسابرسی، دادسرا و هیات های مستشاری دیوان محاسبات، گفت: در فرآیند استرداد و برخوردهای قانونی با نجومی بگیران دقیق ترین، ظریف ترین و فنی ترین کارها را دیوان محاسبات انجام داد که لازم بود به بهترین شکل به مردم و قوه مقننه منعکس شود.
در بخش دیگر این نشست، آقای کیومرث داودی معاون فنی وحسابرسی امور عمومی و اجتماعی به تشریح عملکرد و وظایف این معاونت پرداخت و در ادامه خواستار اقتدار بیشتر دیوان محاسبات در امر حسابرسی شد و افزود: در کار حسابرسی دقت، سرعت و ارسال گزارشات به موقع اهمیت زیادی دارد که بر این اساس باید رویکردهای نوآورانه و راهبردهای مبتنی بر فناوری های نوین و استفاده از سامانه سنا محور کار حسابرسی های دیوان محاسبات کشور قرار گیرد.
وی در ادامه به شاخص های ارزیابی کاری کارکنان دیوان محاسبات اشاره کرد و در این رابطه تصریح نمود: چون قرار است که شاخص های ارزیابی از عملکرد همکاران تغییر کند بنابراین شایسته سالاری و توانایی کارکنان به عنوان معیار اصلی ارزیابی در نظر گرفته خواهد شد.
در ادامه این نشست بعضی از مدیران و حسابرسان کل این و تعدادی از حسابرسان و کارشناسان این حوزه به بیان دیدگاه های خود برای بهبود امور کاری و رفاهی پرداختند .
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/