دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
ملاقات دادستان ديوان محاسبات کشور با معاون ديوان محاسبات ترکيه
1396/04/31
آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه 27 تیرماه با آقای فکری اوزکوک معاون دیوان محاسبات کشور ترکیه و هیات همراه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این ملاقات آقای شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور ضمن عرض خیر مقدم به معاون دیوان محاسبات ترکیه و هیات همراه و تشکر از حضور ایشان در کنفرانس بین المللی بودجه ریزی برمبنای عملکرد، روابط کشورهای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه را در حوزه های سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی مثبت ارزیابی کرد و افزود: در چارچوب تفاهم نامه امضاء شده بین دو دیوان، ما از توسعه همکاری های فنی و حسابرسی در سطح دو جانبه استقبال می کنیم. دو دیوان در زمینه همکاری های چند جانبه در قالب سازمان های اکوسای و آسوسای تعاملات مثبت و مفیدی داشته اند اما ضرورت دارد تا روابط دو جانبه بین دو دیوان توسعه بیشتری یابد.
دادستان دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح تشکیلات و فعالیت های دادسرای دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
ایشان در ادامه سخنان خود افزود: به جهت برخورداری از اختیارات قضایی در حوزه مالی، محاسباتی و حسابرسی دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران مستقل از قوای سه گانه حاکم بر جمهوری اسلامی ایران عمل می کند و طبق قانون، عملکرد و فعالیت های بودجه ای مالی، حساب درآمدها، هزینه ها، اموال و دارایی و هر اقدامی که به نحوی مرتبط با حقوق مالی و اقتصادی ملت است مورد حسابرسی، بررسی و رسیدگی قرار می دهد و نتیجه این رسیدگی ها را در قالب های گزارش تفریغ بودجه سالانه به مجلس شورای اسلامی، گزارش های ضمنی، موردی و موضوعی به مجلس، توصیه ها و تذکرات به کلیه مقامات دستگاه های اجرایی و در صورتیکه عملکرد و اقدامات و فعالیت ها متضمن بی انضباطی مالی، بودجه اقتصادی و یا درجهت تحقق اهداف مقرر در قوانین بودجه ای و برنامه ای کشور نباشد، بر اساس دادخواست و ادعانامه دادستان دیوان محاسبات منجر به اعمال مجازات تا حد انفصال دایم از خدمات دولتی می گردد. علاوه بر مجازات مذکور چنانچه اقدامات و عملکرد مسئولان به دولت و یا حقوق ملت ضرر و زیان وارد شود بر اساس ادعای دادستان رای به جبران آن خسارت نیز صادر می شود. این رای بعد از قطعیت در محکمه تجدید نظر دیوان محاسبات کشور، توسط دادستان دیوان محاسبات و زیر نظر وی اجراء می شود. آرای دیوان محاسبات چه در بحث اعمال مجازات و چه در بحث جبران ضرر و زیان وارده به دولت و حقوق ملت در هیچ مرجع دیگری قابل اعتراض و شکایت نمی باشد.
شایان ذکر است دادستان دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران در پایان این ملاقات به سئوالات هیات ترکیه ای در زمینه انواع مجازات های اداری صادره و ضمانت اجرایی احکام و آراء، اختیارات و چگونگی انتصاب معاونین خود و روسای شعب دادیاری پاسخ داد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/