دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
سومين نشست درس هايي از قرآن با سخنراني حجت الاسلام ابوترابي فرد در ديوان محاسبات کشور
1396/03/29
نشست درس هایی از قرآن با حضور رئیس کل، دادستان، معاونان، مستشاران، حسابرسان و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات با سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ حجت الاسلام ابوترابی فرد در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت شهادت امیرالمؤمنین علی (ع) به بخشی از آیه2 سوره بقره «یؤمنون بالغیب» اشاره کرد و در تفسیر این آیه به صفات مؤمنین که ارتباط قوی و مستحکم با خداوند رحمان داشته و در مسیر توحید قدم می دارند و دائما بر دانش و معرفت خویش افزوده و در مراتب معرفت اوج می گیرند تا به بالاترین درجه می رسند اشاره کرد و افزود: بدون ایمان، اعتقاد و التزام قلبی، پرهیزگاری بی مفهوم است.
وی همچنین گفت: ایمان به غیب از صفات متقین است و آن آخرین مرتبه کمال بشر است و تقوا منشأ تمام فضایل و سبب صعود به درجه ارجمند معرفت و شناسایی حق تعالی است.
ایشان در ادامه با اشاره به صفات متقین، افزود: متقین چون از هدایت قرآنی بهره می گیرند مراتب تقوای خود را بالاتر و دقت و مراقبت آنان بر عمل و گفتارشان افزونتر ونور ایمان را در تمام لحظات عمر خویش مشاهده کرده و در چنین حالتی ایمان قلب آنان را فتح می کند و سخن ارزشمند امام علی (ع) مؤید این امر است که: « متقی کسی خواهد بود که اگر فرضا تمام اعمال و افعال او را در طبقی نهند و اطراف دنیا بگردانند، چیزشرم آوری در آن دیده نشود».
ایشان در ادامه به بحث معرفت حضوری انسان پرداخت و گفت: معرفت حضوری موجب شناخت انسان و در مرتبه بالاتر شناخت خداوند متعال خواهد شد. معرفت حضوری فاقد خطا و واسطه است اما معرفت حصولی خطاپذیر و با واسطه است.
ایشان در پایان اشاره کرد: توجه به دنیا و امور دنیوی سبب غافل شدن انسان از خود می شود پس راه رسیدن به معرفت نفس و معرفت خداوند بریدن از وابستگی های دنیوی است، بنابراین هرچه در استفاده از معارف قرآنی تلاش کنیم به قله های رفیع تقوا نائل و سعادت اخروی هم حصول خواهد شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/