دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
هر روز که در آن از خداوند نافرمانی نشود عید است . حضرت امیرالمومنین امام علی(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
ديدار معاون فني و حسابرسي امور عمومي و اجتماعي ديوان محاسبات با وزير دادگستري
1396/03/23
آقای داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی با همراهی آقای رضائی حسابرس کل هیات حقوقی و قضائی با حجت الاسلام پور محمدی وزیر دادگستری دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در این دیدار طرفین تشکیل اینگونه جلسات را به منظور هم اندیشی در جهت شفاف سازی کلیه اقدامات و عملکرد دستگاههای اجرایی ذیربط ، به منظور صیانت از بیت المال مهم ارزیابی کردند.
حجت الاسلام پور محمدی وزیر دادگستری ضمن تشکر از حضور معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات و هیات همراه در وزارت دادگستری، مطالبی را در مورد وظایف دستگاههای نظارتی مانند بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات بیان نمود و ضمن تقدیر از سیاستهای پیشگیرانه دیوان محاسبات ،ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه به مجلس شورای اسلامی را درخور تقدیر دانست.
ایشان با اشاره به سوابق خود در سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد تخلف در دستگاههای اجرایی توسط دو قشر از افراد صورت می گیرد که اولین گروه افرادی هستند که بر قوانین و مقررات اشراف نداشته و تخلف سهوی اتفاق میافتد گروه دوم افرادی هستند که با سوء نیت و منافع شخصی مرتکب تخلف می شوند. گروه اول را می توان با شفافیت در صورت های مالی و آنلاین بودن اطلاعات از طریق سیستم های طراحی شده IT)) و ایجاد زمینه های خود کنترلی و آموزش از بروز تخلف جلوگیری کرد اما در مورد گروه دوم، دیوان محاسبات و مراجع نظارتی می بایستی در صورت بروز تخلف با قاطعیت برخورد نماید.
وی همچنین تاکید کرد دولت و مجلس با کنار گذاشتن برخی تعارفات و ملاحظات و شکستن تابوی محرمانه بودن در راستای انجام وظایفشان اقداماتی را انجام دهند که شفاف سازی بیشتر گردد.
در ادامه این دیدار آقای داودی نیز در خصوص موضوعات مختلفی از جمله اجرای سامانه نظارت الکترونیکی «سنا» و ارائه صورتهای مالی دستگاههای اجرایی، نظارت به هنگام بر اقدامات و عملکرد دستگاه های اجرایی از طریق این سامانه را بسیار مهم دانسته و استفاده از فناوریهای نوین را راهی برای جلوگیری ازتضییع بیت المال و جلوگیری از بروز تخلفات بیشتر عنوان کرد.
وی سیاست های نظارت مستمر دیوان محاسبات را با رویکرد پیشگیرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه، عامل یافتن راه حل برای چالش ها و مشکلات پیش روی دستگاههای اجرایی دانست که منجر به کاهش پروندهای دادسرایی و تبعات نه چندان خوشایند آن نیز می گردد.
همچنین در این دیدار برخی از مسایل و مشکلات موجود در سازمان تعزیرات حکومتی توسط آقای رضایی حسابرس کل حقوقی و قضائی به حجت الاسلام پور محمدی اعلام و درخواست رفع ابهامات شد. در نهایت وزیر دادگستری ضمن تشکر از آقای داودی و هیات همراه ،خواستار تداوم این جلسات و کمیته های تعاملی شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/