دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
برگزاري کارگاه آموزشي نقش مديران ارشد در رشد اخلاقي ديوان محاسبات کشور
1396/03/08
کارگاه آموزشی نقش مدیران ارشد در رشد اخلاقی دیوان محاسبات کشور با حضور دادستان، معاونان فنی، مستشاران، دادیاران، حسابرسان و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات و با تدریس آقای دکتر احد فرامرز قرا ملکی از اساتید دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛در ابتدای این کارگاه آموزشی که به همت مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور برگزار شد؛ آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش به اهمیت نقش اخلاق سازمانی اشاره کرد و گفت: می توان عمر مباحث اخلاق سازمانی در دنیا را به سه دهه اخیر برآورد کرد ولی در دین اسلام در سیره نظری و عملی رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار (ع)اخلاق در کار و محیط کار وجود داشته است. بنابراین امروز باید تلاش کنیم این سیره های اخلاقی و همچنین نظریات اخلاق سازمانی را در محیط های سازمانی به طور جدی دنبال کنیم تا بتوانیم رفتار اخلاقی سازمان خود را ارتقاء دهیم.
آقای دکتر قرا ملکی مدرس کارگاه، مباحث مطروحه در این کارگاه آموزشی را در راستای تقویت اخلاق حرفه ای با گرایش حسابرسی عنوان کرد و نقش دیوان محاسبات را حفظ سلامت یا برگرداندن سلامت به دستگاه های اجرایی کشور برشمرد و افزود: این وظیفه سازمانی ایجاب می کند که خود دیوان محاسبات سلامت داشته باشد. ایشان در ادامه خاطر نشان ساخت: ما در جامعه امروز علاوه بر حسابرسی مالی و عملکرد، به حسابرسی اخلاق سالانه سازمان ها نیز نیاز داریم.
وی با اشاره به تصورات رایج از اخلاق، تصور طب انگارانه از اخلاق که دانش تشخیص، پیشگیری و بهبود معضلات رفتاری است را بعنوان تصور مناسب از اخلاق معرفی کرد.
این استاد دانشگاه همچنین ؛ هم سرنوشتی، امنیت و سلامت روان، جایگاه اجتماعی، معنویت و آبروی حرفه ای را از الزامات وجود اخلاق و ارتقاء آن در سازمان ها دانست که لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرند.
ایشان در بخش دیگری از مباحث خود به تعریف شاخص های مطلوب اخلاق سازمانی پرداخته و در این زمینه به تشریح برخی از مدل های رشد اخلاقی پرداخت.
در این کارگاه آموزشی تعدادی از حاضرین به طرح دیدگاه و سئولات مد نظر خود در مورد مباحث مطرح شده پرداختند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/