دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
رئيس کل ديوان محاسبات کشور بيانيه مجمع ديوان محاسبات داراي نظام قضايي حسابرسي را امضا کرد
1395/09/21
در حاشیه بیست و دومین کنگره اینتوسای، مجمع دیوان محاسبات دارای نظام قضایی حسابرسی با هدف اعلام موجودیت و توسعه این نوع نظام حسابرسی در جهان تشکیل و در این خصوص بیانیه ای تحت عنوان بیانیه پاریس به امضای روسای دیوان محاسبات کشورهای عضو رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز که در راس هیات اعزامی از دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران در بیست و دومین کنگره اینتوسای شرکت دارد، این بیانیه را به عنوان یکی از اعضای مجمع امضا کرد.
گفتنی است که در مراسم افتتاحیه امضای بیانیه پاریس، آقای خوآن مانوال پورتال رئیس دیوان محاسبات مکزیک و ریاست کارگروه ارزش و فواید موسسات عالی حسابرسی در سازمان اینتوسای سخنرانی کرد.
وی در سخنان خود عنوان کرد که تصمیم به تعمیق روابط و همکاری بین کشورهای دارای نظام قضایی حسابرسی به نفع همگان است و امضای این بیانیه می تواند شروع خوبی برای همکاری های آتی باشد. وی همچنین افزود که در ابتدای کار چالش ها و مشکلات زیادی بر سر راه این مجمع وجود خواهد داشت که با همکاری همه اعضا مرتفع خواهد شد.
سخنران بعدی این مراسم آقای خورگه سوتو رئیس دیوان محاسبات شیلی بود که ضمن ابراز خوشحالی از تاسیس مجمع دیوان محاسبات کشورهای دارای نظام قضایی حسابرسی، تاکید کرد: هدف از تاسیس این نهاد آن است که جامعه بین الملی حسابرسی این نوع نظام حسابرسی را به رسمیت شناخته و همچنین این نظام در جهان اشاعه یابد.
آقای دی دیه میگو رئیس دیوان محاسبات فرانسه و ریاست این مجمع نیز مطالب مختصری در خصوص تاریخچه تشکیل این مجمع عنوان کرد.
آقای میگو گفت: در ابتدا 13 کشور با هدف تشکیل این مجمع در سال 2015 در پاریس گرد هم آمدند و پیش نویس بیانیه پاریس را در این خصوص تدوین نمودند. در این کنگره نیز 16 کشور دیگر به این نهاد پیوسته اند و البته شناسایی کشورهای دارای این نظام همچنان ادامه دارد.
رئیس دیوان محاسبات فرانسه ضمن اشاره به چالش بزرگ یکسان سازی رویه های قضایی در کشورهای عضو از همه اعضا درخواست کرد تا در جهت رفع مشکلات و چالش های پیش رو تلاش نمایند.
در ادامه جلسه طرح کاری مجمع برای سال های 2017 الی 2019 میلادی به بحث و بررسی گذاشته شد و مقرر گردید تا کارگروهی برای پیگیری امور مجمع از قبیل مباحث فنی، تدوین اساسنامه و آیین نامه مجمع ایجاد شود. همچنین در خصوص نشست بعدی مجمع در سال 2017 میلادی در ترکیه بحث و تبادل نظر شد.
در پایان این مراسم، بیانیه پاریس به سه زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیولی به امضای روسای دیوان محاسبات کشورهای عضو رسید.
این بیانیه بر موضوعاتی نظیر به رسمیت شناختن نظام قضایی حسابرسی در جهان، اشاعه این نوع نظام و استانداردسازی در زمینه رویه های قضایی و تبادل تجربیات و دانش در حوزه رسیدگی های قضایی در میان دیوان محاسبات کشورهای عضو تاکید دارد.
 
 
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/