دیوان محاسبات کشور
/ اخبار دیوان
/
/
/
مديرکل جديد ديوان محاسبات استان مرکزي معارفه شد
1396/04/21
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان مرکزی با حضور آقایان دکتر بهاری‌فر معاون امور اجرایی و پشتیبانی، کرمی مشاور رئیس کل دیوان محاسبات کشور و افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات؛ آقای علی خلیلی طی حکمی از سوی آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان مرکزی معرفی و از زحمات آقای بهزاد محسنی مدیرکل سابق این اداره کل قدردانی شد.
در این مراسم آقای دکتر بهاری فر با اشاره به جایگاه دیوان محاسبات،گفت: دیوان محاسبات سازمانی است که در قانون اساسی دلیل وجودی، ماموریت و جایگاهش مشخص شده است و در جهت اجرای وظایف و ماموریت های سپرده شده آنچه راهبرد و سیاست کلی دیوان محاسبات کشور بشمار می رود، نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه است.در حاشیه این مراسم، آقایان دکتر بهاری‌فر معاون امور اجرایی و پشتیبانی، کرمی مشاور رئیس کل دیوان محاسبات کشور، محسنی‌ مدیرکل سابق و خلیلی مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان با حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حضرت آیت الله دری نجف آبادی از عملکرد مدیریت و کارکنان دیوان محاسبات کشور ابراز خشنودی نمود و بیان کرد: نظارت بر سیستم بانکی باید به عنوان یکی از اولویت های مهم دستگاه های نظارتی در دستور کار باشد.
آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واگذاری های صنایع استان بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی،گفت: بازبینی در وضعیت واگذاری ها ضروری می باشد چرا که هدف از واگذاری ها احیای صنعت، ایجاد اشتغال و تولید بوده است که این اهداف تحقق نیافته است.
گفتنی است؛ آقای خلیلی پیش از این مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمانشاه بود و آقای محسنی نیز پس از ۳۰ سال خدمت به افتخار بازنشستگی نائل شد.
/ /